تبلیغات
کابینت سازان - کارگاه کابینت سازی - قیمت گذاری
کابینت سازان
عبادت، بجز خدمت خلق نیست .به تسبیح و سجاده و دلق نیست.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


مخاطبین وبلاگ حاضر ، صاحبان صنایع چوب و MDF، هنرجویان رشته صنایع چوب ، کارآموزان درودگری و کابینت سازی سازمان فنی حرفه ای ، دانشجویان و سایر علاقمندان به علوم و فنون چوب و MDF و نیز نرم افزارهای آموزشی و کاربردی آنها میباشد . این وبلاگ با هدف معرفی تازه های تکنولوژی این صنعت به صنعتگران هموطن و ارئه قیمتها ، روشها، دستگاهها و معرفی متریال متنوع این رشته به عموم علاقمندان ساخته شده و در صورتی که مطالب آنرا مفید یافتید لطفا به سایر دوستان معرفی نمایید . به امید افزایش کاربران و نویسندگان علاقمند و هم افزایی علمی در راستای نشر علوم و فنون . از تمام خوانندگان کمال تشکر را دارم . با احترام : مسعود کمالیفرد.

مدیر وبلاگ :مسعود کمالی فرد
با سلام .
اکثریت ما انسانها برای ادامه حیات و بقای نسل به اعتبار نقدی و پول نیازمندیم . در مسیر کار و تلاش این اعتبار و پول بدست میاید . بعضی مشاغل دارای قیمت و ارزش مشخص هستند مانند حقوق کارمندان و دستمزد کارگران و یا تعرفه ویزیت پزشکان . اما همین مشاغل نیز اگر بخواهند عدل و انصاف را ندیده بگیرند میتوانند رشوه بگیرند ، از زیر  کار در رفته و یا زیر میزی بگیرند . پس هر کس با مراجعه به وجدان و انصاف خودش میتواند به حلال بودن و یا حرام بودن پولی که از محل کار و تلاش خودش بدست آورده پی ببرد .
 این مقدمه را برای تعیین قیمت مصنوعات چوبی و بالاخص کابینت ذکر کردم .
همانگونه که مستحضرید برای ساخت کابینت مجموعه عواملی دخیلند تا این کار انجام شود . از اندازه گیری و تهیه نقشه تا تهیه متریال مختلف و مونتاژ و نصب و غیره .
فرمولی برای محاسبه متراژ کابینت وجود دارد که مورد قبول اکثر همکاران در شهرهای مختلف و حتی در عراق و ترکیه میباشد :
1- کابینت زمینی 60% از کل قیمت .
2- کابینت هوایی با ارتفاع 70 سانت 40% از قیمت کل
3- کابینت اپن ساده 90% از قیمت کل .
4- کابینت ایستاده 205 سانتی 150% از قیمت کل .
5- کابین ایستاده 225 سانتی 170% از قیمت کل .
6- کابینت اپن دوپله 120% از قیمت کل .
این اقلام عمده اقلام مورد نظر ما هستند که کمابیش بر این اساس محاسبه میشوند .
حال باید دید آیا کابینت های گلس ترک و های گلس ایرانی با بدنه سفید صابونی و بدون یراق از نظر متریال چقدر با هم تفاوت قیمت دارند؟ از نظر کار چطور ؟
در این باره دیدگاههای مختلفی  وجود دارد که به ذکر برخی میپردازم :
1- های گلس ترک کیفیت بهتری نسبت به ایرانی دارد. جواب : در این مورد شک نداریم . فعلا وضع بدین منوال است اما تفاوت 200 هزار تومانی در هر متر کابینت به اندازه اختلاف قیمت این دو محصول هست ؟ های گلس ایرانی 150000 به ابعاد 122*244 و های گلس ترک 220000 و به ابعاد 122*280 پس هر متر مربع ایرانی 50000 تومان و هر متر مربع ترک 65000 تومان است . هر متر کابینت با هوایی 70 دقیقا 1/45 با مقداری دورریز نیاز دارد . پس اختلاف درب کابینت میشود 22000 تومان . نتیجه اینکه تفاوت هر متر کابینت با درب ترک باید 22000 تومان گرانتر از ایرانی باشد .
2- دور ریز های گلس از معمولی بیشتر است .جواب : با کمی دقت در طراحی میتوان از پرت ورق تا حد زیادی جلو گیری کرد .اگر این امر بدلیل اصرار مشتری بر طرح خاصی امکان نداشت میتوانیم دور ریز اضافه را محاسبه و هزینه آنرا از مشتری مطالبه کنیم . نرم افزار کات مستر دقیقا مقدار دور ریز هر ورق را به ما اعلام میکند .
3-ما تمام یراق و گاز و سینک وهود را روی قیمت تمام شده میاوریم . جواب : این عمل به مثابه فروش اجباری کالا است . کابینت ساز وظیفه تهیه و ساخت و نصب اقلام مربوط به خود را دارد . خریدگاز 300000 تومانی و فروختن آن به مشتری کابینت به قیمت 500000 تومان دور از انصاف است چون کارخانه سازنده نیز چنین سودی عایدش نمیشود . اگر مشتری برای خرید چنین اقلامی به ما اختیار داد باید نهایتا 15% بابت تهیه و حمل و نقل آن با مشتری حساب کنیم .
در قرارداد منعقده با مشتری باید تمام مسائل را ذکر کنیم .نوع بدنه و نوار آن - نوع درب و نوار آن - نوع صفحه کابینت و مارک آن - نوع تاج زیر چراغی و پاخور و رنگ و جنس آنها - تهیه یراق آلات با چه کسی باشد اگر با سازنده است حتما حدود قیمت هر جزء آنرا ذکر کنیم . تهیه اکسسوری و گاز و سینک و هود با چه کسی است که قبلا ذکر شد . هزینه حمل دریافت میشود یا نه - هزینه نصب -
در مجموع این قراردادی است که باید برای حفظ حقوق مشتری و سازنده منعقد و طرفین به رعایت آن پایبند باشند.
حال باید دید تعیین قیمت هر متر کابینت بر چه مبنایی است؟ بنظر من که ممکن است مخالفان بسیاری هم داشته باشداگر کابینت معمولی را با متریال ایرانی در نظر بگیریم قیمت متریال را محاسبه و دورریز راهم اضافه میکنیم . برابر این  عدد دستمزد در نظر میگیریم این دستمزد را بصورت هر متر کابینت محاسبه میکنیم . پس اگر متریال ما گرانتر شد فقط تفاوت قیمت متریال را اضافه میکنیم . چرا ؟ برای اینکه به سمت کسب روز حلال رفته باشیم . توجیهاتی مانند ( کار ما از همه بهتر است ) ( ما همه جنسهایمان ترک است) ( ما هزینه نقشه را نمیگیریم) و سایر توجیهات برای گران فروختن ، باعث از بین رفتن ارزش معنوی کار میشود . امیدوارم دوستان همیشه حق و عدل و انصاف را در نظر گرفته و پیروان خوبی برای امیر مومنان حضرت علی (ع) باشیم . بزودی هزینه ساخت هر متر کابینت را با متریال مختلف و با قیمتهای روز بازار در اختیار علاقمندان خواهم گذاشت . تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل . بدرود
 
نوع مطلب : ساخت کابینت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 2 بهمن 1392
سه شنبه 9 آبان 1396 10:42 ب.ظ
سلام کابینت فلزی متری چنده دوست عزیز
مسعود کمالی فردسلام.
دوست عزیز ، سوال شما گرچه مربوط به همین وبلاگ میشود اما متاسفانه من از قیمت کابینت فلزی اطلاع ندارم . اما تا یکی دو سال پیش قیمت کابینت فلزی با در ب mdf یکسان بود . امیدوارم دوستانی که اطلاع دارند ، در همین صفحه به شما پاسخ بدهند.
موفق باشید.
جمعه 24 شهریور 1396 11:54 ق.ظ
باسلام
جهت مشخص نمودن سوراخ های الیت ،به كارگاهی كه كار خدمات انجام میدهد،به چه شكل باید انجام داد،كه اشتباه نشود؟
اندازه های مربوط به الیت به چه صورت است،(فاصله ها)
ممنون
مسعود کمالی فردسلام.
سوراخکاری الیت از یک قاعده استاندارد پیروی میکند . به این معنی که فاصله مرکز هر سوراخ با سوراخ بعدی 32 میلیمتره . میتوان برای اولین سوراخ از لبه کار یک فاصله استاندارد مثلا 40 یا 50 میلیمتری را در نظر گرفت . و یا با استفاده از نرم افزار اتوکد ، محل دقیق سوراخکاری را با در نظر گرفتن فاصله خط المرکزین مته ها (32 میلیمتر) به کارگاه داد . البته سوراخکاری الیت برای کارهای سری کاری باید طبق نقشه باشه که از احتمال بروز خطا جلوگیری بشه .
موفق باشید.
سه شنبه 31 مرداد 1396 01:41 ب.ظ
خداوند به شما اول سلامتی بعد طول عمر با عزت و با ثروت عطا بفرماید وجدان بیدار و اعتقاد به روزی حلال از بین رفته متاسفانه
مسعود کمالی فردسلام.
از حسن نظر شما سپاسگذارم .
دوشنبه 7 تیر 1395 01:30 ب.ظ
درباره کابنت های گوشه راهنمایی کنین
ممنون
مسعود کمالی فردسلام . با کمال میل حتما در این مورد نیز مطلب خواهم نوشت .
موفق باشید .
دوشنبه 7 تیر 1395 01:26 ب.ظ
بسیار تشکر از شما که وقت میذارین وراهنمایی میکنیین
مسعود کمالی فردسلامت باشید .
سه شنبه 25 خرداد 1395 10:46 ب.ظ
سلام خسته نباشین میخواستم بپرسم اندازه یونیت ها اگر بیشتر از 120باشن اشکالی نداره که ممنون اگه راهنمایی کنین
مسعود کمالی فردسلام .
در مورد یونیت زمینی مشکلی نیست . خصوصا کابینت گوشه که معمولا ابعاد بزرگ نیاز دارند . در مورد کابینت هوایی ، بدلیل سنگین شدن ، باید موارد ایمنی رعایت شود .
شنبه 22 خرداد 1395 02:00 ب.ظ
ممنون ازوبلاگ خوبتون میخواستم بپرسم کمد دیداری با چه اتصالاتی به دیوار وصل میشه
مسعود کمالی فردسلام .
معمولا با گونیا فلزی مناسب و پیچ رولپلاک نصب میشود .
شنبه 22 خرداد 1395 01:51 ب.ظ
متراژ ورق ام دی اف چطوری حساب میکنن
مسعود کمالی فردمتراژ یعنی محاسبه مساحت . یعنی طول ضربدر عرض . مثلا یک قطعه ام دی اف 150 در 200 میشود سه متر مربع .
موفق باشید .
شنبه 22 خرداد 1395 01:48 ب.ظ
سلام خسته نباشین میخاستم بدونم یونت های کابنت ورنگ سفید با نوار سفید مونتاژ میکنن یا چطوری هستش ممنون اگه جواب بدین
مسعود کمالی فردسلام .
در بسیاری موارد نوار دور بدنه کابینت همرنگ بدنه است یعنی سفید . اما برخی کارگاهها برای زیباتر شدن کار ، نوار بدنه را همرنگ درب کابینت در نظر میگیرند .
موفق باشید .
چهارشنبه 19 خرداد 1395 09:59 ب.ظ
قیمت صفحه خالی و ام دی اف چطور محاسه میشه
مسعود کمالی فردسلام .
بهترین قیمت برای دستمزد محصولاتی که فراوری و ساخته نمیشوند و فقط بصورت ساده نصب میشوند 70% قیمت مواد مصرفی است . یعنی اگر یک شاخه صفحه 200000 است باید 140000 دستمزد برای نصب و تهیه و غیره در نظر گرفت .
موفق باشید .
چهارشنبه 19 خرداد 1395 09:56 ب.ظ
سلام لطفا اندازه وابعاد وطریقه نصب کمد دیواری توضیح بدین ممنون
مسعود کمالی فردسلام .
قیمت کمد دیواری شامل متراژ کمد و متراژ طبقه بندی داخلی است .
متراژ کمد یعنی طول * عرض = مساحت و متراژ طبقه بندی نیز جداگانه بر اساس متر مربع محاسبه میشود . معمولا بدلیل قیمت متفاوت یراق آلات ، هزینه آن طبق فاکتور از مشتری جداگانه اخذ میشود .
شنبه 25 اردیبهشت 1395 12:49 ب.ظ
سلام خدمت شما
میخواستم با وبلاگ شما تبادل لینک داشته باشم
در صورت پذیرش از طریق ایمیل اطلاع بدید
با سپاس فراوان
شنبه 11 اردیبهشت 1395 12:39 ب.ظ
سلام خواستم بدونم برش ونصب کابینت به یک استاد کار الان متری چقدر هست
مسعود کمالی فردسلام . در مناطق مختلف کشور بسیار متفاوت است اما عرف برش ورق بین 12000 تا 20000 است مونتاژ هر باکس 8000 و نصب هر متر کابینت زمینی و هوایی 40000 به بالا است . برای اطلاع دقیقتر میتوانید با دفاتر فروش و نمایش کابینت در محل خود تماس حاصل نمایید .
موفق باشید .
یکشنبه 22 آذر 1394 01:58 ب.ظ
اقا سلام خسته نباشید
من از همکارانتان هستم در کرمانشاه از حوصله
ودقتتان لذت بردم و استفاده کردم .لطفا فاصله دقیق لولا تا لبه درب را بفرمایید وند میل باشه تا دربها کاملا رگلاژ بشود .ممنون
مسعود کمالی فردسلام .
از لطف شما سپاسگذارم .
فاصله مرکز لولا گازر تا لبه کار بین 22 تا 24 میل است .
موفق باشید .
جمعه 11 اردیبهشت 1394 12:36 ق.ظ
سلام قیمت كمد دیواری جكونه محاسبه میشود
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 05:16 ب.ظ
سلام
خیلی عالی بود. همیشه موفق باشید.
پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394 01:37 ق.ظ
سلام میخواستم ببینم بدنه یخجال وكابینت بالای یخجال وارك ابن و بوشش بكیج جكونه محاسبه وقیمت كذاری میشودممنون
مسعود کمالی فردسلام . قانون کلی در mdf این است : قیمت مواد اولیه ضربدر دو . یعنی برابر مصالح و متریالی که مصرف میکنید دستمزد بگیرید .
موفق باشید
جمعه 26 دی 1393 02:17 ب.ظ
پشت بند کابینت هوایی را چطور نصب کنیم
مسعود کمالی فردسلام.
دو طرف و پائین را با فاصله 16میل و عمق 8 میل شیار بزنید . طبقه ها و سقف را 20 میل باریکتر . پشت بند را از عرض 16 میل و از ارتفاع 8 میل کوتاهتر بگیرید و از بالا با چسب چوب سفید جا بزنید و همزمان دویدگی کار را گرفته و بگذارید خشک شود .
موفق باشید.
سه شنبه 22 مهر 1393 07:39 ب.ظ
با سلام
وتشکر از پاسخ شما
در جاییکه کابینت به پایان میرسد و بغل آن نما محسوب میشود چگونه حساب میشود؟
کابینت ساز میگوید طول * عرض/32
آیا این روش صحیح است؟
اپن هم از طرف آشپزخانه فقط ظرفشویی و لباسشویی قرار دارد و از طرف دیگر فقط نمای سالن است آیا روش 100 درصد محاسبه میشود یا صفحه رویه + نما؟
در این روش هم بمن همانند بالا اعلام کرده اند طول * عرض/32
که متراژ را بسیار بالا میبرد
آیا در اتحادیه کابینت سازان جایی این مطلب درج شده است ؟
مسعود کمالی فردسلام .
اگر درب کابینت از جنس mdfملامینه معمولی است : درب نما بصورت طول در عرض در 80000 تومان محاسبه میشود .
صفحه اپن اگر 65 و 3 سانتی باشد هر متر طول 80000 تومان محاسبه میشود .
نمای اپن دقیقا مانند درب نما بصورت طول در عرض در 80000 تومان محاسبه میشود .
اگر اپن شامل کابین باشد هر متر 90% از قیمت توافق شده ، محاسبه میشود .
اگر متریال چیز دیگری مثلا های گلس بود مبنای محاسبه تغییر میکند .
اگر روی نمای اپن کارهای اضافه انجام شده باشد آنها را جداگانه محاسبه کنید .
یکشنبه 20 مهر 1393 12:24 ب.ظ
با سلام
نحوه محاسبه درب نما بصورت یک لنگه در میباشد لطفا نحوه اندازه و محاسبه این در را توضیح دهید
مسعود کمالی فردسلام .
دوست عزیز لطفا سوالتان را واضحتر بفرمایید . اگر منظور محاسبه قیمت یک لنگه درب نما است ، با توجه به تنوع اندازه درب نما باید طول ضربدر عرض ضربدر 70000 تومان شود تا قیمت متریال و دستمزد بدست آید . منتظر توضیح بیشترتان هستم .موفق باشید
دوشنبه 24 شهریور 1393 04:10 ب.ظ
سلام
میشه قیمت ها رو بروز رسانی بکنید
ممنونم
مسعود کمالی فردبا سلام در اولین فرصت پس از کشف قیمت مناطق مختلف کشور ، قیمتها بروز رسانی خواهد شد
پنجشنبه 6 شهریور 1393 08:43 ق.ظ
سلام داداش
این که مثلا میگی 60 درصد از کل قیمت یعنی چی ؟
میشه کاملتر توضیح بدی ؟
ممنون
مسعود کمالی فردسلام . 60% یعنی قیمت کل ضربدر 60 تقسیم بر 100 پس گر قیمت کل 10 میلیون باشه ، 60% میشه 6 میلیون . یا اگه قیمت هر متر کابینت 800000 باشه 60% میشه 480000 .
یکشنبه 4 خرداد 1393 10:56 ب.ظ
سلام اقای کمالیفرد میخواستم بپرسم بهترین اتصال برای اجزای کابینت ام دی اف پیچ هست با الیت یا دوبل و روش مرسوم کدام است؟ با تشکر
مسعود کمالی فردبا سلام . روش معمول پیچ است اما بهترین روش اتصال الیت با دوبل چوبی که هنگام اتصال از چسب هم استفاده شود . البته برای صرفه جویی میتوان از پیچ و دوبل با همان روش استفاده کرد . موفق باشید .
یکشنبه 4 اسفند 1392 10:08 ق.ظ
با سلام
از شما خیلی ممنونم که به این روانی آموزش داده اید. چنین شیوه ای در میان ما کم سابقه است.
لطفا در مورد اندازه ها و آنالیز کابینت برای ماکروویو هم اشاره ای بفرمایید
مسعود کمالی فردبا سپاس از بذل توجه جنابعالی حتما در این مورد نیز پست کاملی تهیه خواهم کرد . موفق باشید
شنبه 12 بهمن 1392 07:36 ب.ظ
با تشکر از وبلاگ خوبتون ،در صورت امکان نحوه محاسبه یونیت کشو و بستن ریا ساچمه ای را توضیح دهید. مرسی
مسعود کمالی فرددوست خوبم با سلام ، در پست ( روش آنالیز کابینت) در مورد یونیت کشو ، و نیز نحوه محاسبه درب کشوها نوشته ام . در مورد ریل ساچمه ای هم چشم !
پنجشنبه 3 بهمن 1392 05:47 ب.ظ
مثل همیشه دقیق و عالی
مسعود کمالی فردممنون .سپاسگزار محبت دوستان هستم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی