تبلیغات
کابینت سازان - مطالب بهمن 1394
کابینت سازان
عبادت، بجز خدمت خلق نیست .به تسبیح و سجاده و دلق نیست.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


مخاطبین وبلاگ حاضر ، صاحبان صنایع چوب و MDF، هنرجویان رشته صنایع چوب ، کارآموزان درودگری و کابینت سازی سازمان فنی حرفه ای ، دانشجویان و سایر علاقمندان به علوم و فنون چوب و MDF و نیز نرم افزارهای آموزشی و کاربردی آنها میباشد . این وبلاگ با هدف معرفی تازه های تکنولوژی این صنعت به صنعتگران هموطن و ارئه قیمتها ، روشها، دستگاهها و معرفی متریال متنوع این رشته به عموم علاقمندان ساخته شده و در صورتی که مطالب آنرا مفید یافتید لطفا به سایر دوستان معرفی نمایید . به امید افزایش کاربران و نویسندگان علاقمند و هم افزایی علمی در راستای نشر علوم و فنون . از تمام خوانندگان کمال تشکر را دارم . با احترام : مسعود کمالیفرد.

مدیر وبلاگ :مسعود کمالی فرد
ادامه مطلب :
ابعاد کابینت ها:
-کابینت زمینی، عمق کابینت زمینی 55 سانتیمتر است . ارتفاع آن از زمین تا روی صفحه 90 سانتیمتر است .طول آن بنا بر موقعیت و کاربرد از 20سانتیمتر تا 120 سانتیمتر متغییر است . البته برای موارد خاص کابینت زمینی دچار تغییراتی میشود که مانند گوشه و کنج دیوار یا زوایای خاص نیاز به کابینت کنج و یا کرنر داریم .
اجزای کابینت زمینی: کابینت زمینی شامل کف-طبقه -پایه ها-قیدها- پشت بند و درب میباشد .
معولا بنا بر استاندارد ، کف کابینت در زیر پایه ها قرار میگیرد تا بیشترین فشار وزن را تحمل کند .
پشت بند : شامل قطعه ام دی اف سه میل و همرنگ بدنه است که به دو صورت شیاری یا منگنه ای نصب میشود . البته روش شیاری به همراه استفاده از چسب چوب بسیار بهتر از منگنه است .
درب کابینت زمینی  : درب باید از ارتفاع بین 5 تا 10 میل از کابینت کوچکتر باشد . از عرض نیز 3 میلیمتر بادخور را در نظر میگیریم .
این مقدار بادخور را برای هر درب باید محاسبه نمود .
هنگام نصب درب زمینی ، دقت کنیم تا زیر درب با زیر کابینت همتراز باشد . این کار باعث میشود مبنایی برای رگلاژ و تنظیم کل دربها داشته باشیم .
قیدها : برای صرفه جویی و سبک شدن کار بجای یک صفحه کامل برای روی کابینت زمینی، از دو قطعه ام دی اف برای اتصال دو بدنه به هم استفاده میکنیم . عرض این قیدها معمولا 8 تا 10 سانتیمتر است و طول آنها برابر تودهنه کابینت زمینی است و اگر پشت بند شیاری باشد باید قید عقب را در ابتدای شیار نصب کنیم تا مانع ورود پشت بند به شیار نشود .
ادامه مطلب در روزهای آینده .


نوع مطلب : ساخت کابینت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 8 بهمن 1394
سلام
اطلاعات ویژه برای طراح کابینت جهت طراحی بهتر و منطبق بر مقدورات بازار در این مقاله به اختصار شرح داده میشود .
1- تعریف کابینت :

کابینت (آشپزخانه) به مجموعه جعبه ها و قطعاتی گفته میشود که برای تقسیم و جاگذاری وسایل موجود در آشپزخانه و نیز سهولت دسترسی و استفاده بهینه از آنها ، طبق ابعاد موجود در محیط آشپزخانه ، با متریال مختلف مانند فلز ، چوب ، mdf ، آلومینیوم و غیره ساخته شده و در محل آشپزخانه نصب میشود .
2- اجزاء کابینت :
کابینت عموما شامل اجزای ذیل است :
- کابینت زمینی ؛ که بوسیله پایه ها روی زمین قرار میگیرد و یا بدون پایه بر روی دیوار نصب میگردد .( اخیرا این مدل مرسوم است )
- کابینت هوایی ؛ که با فاصله استاندارد و یا غیر استاندارد از زمین ، بر روی دیوار آشپزخانه نصب میشود .
- کابینت ایستاده یا کمدی ؛ که از نظر قرار گیری روی زمین مانند کابینت زمینی است . از نظر ارتفاع ، هم ارتفاع با کابینت هوایی و به محاذات سقف کابینت هوایی قرار میگیرد .
- صفحه کابینت ؛ صفحه ای ضخیم ( 32/48/64) میلیمتری به عرض معمولا60 سانتیمتر و به طول مورد نیاز ، روکش مقاوم در برابر حرارت و ضربه و خط و خش که بر روی کابینت زمینی قرار میگیرد و به آن از زیر پیچ میشود .
- تاج ؛ قطعه پروفیل تزئینی است که بر روی سقف کابینت قرار میگیرد و به صورت پروفیل با طول 280 و یا 360 سانتیمتر عرضه میشود .
- زیر چراغی یا باند نور ؛ قطعه پروفیل تزئینی است که در زیر کابینت هوایی نصب شده و باعث زیبایی کار و پنهان شدن منبع نور میشود .
- پاخور یا پاسنگی ؛ قطعه MDF تزئینی است که در زیر کابینت زمینی نصب شده و باعث پنهان شدن پایه های کابینت زمینی میشود . پاخور میتواند ثابت باشد و یا بصورت متحرک نصب شود .
ادامه مطلب را فردا مطالعه نمایید .
نوع مطلب : ساخت کابینت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 3 بهمن 1394

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی