کابینت سازان مخاطبین وبلاگ حاضر ، صاحبان صنایع چوب و MDF، هنرجویان رشته صنایع چوب ، کارآموزان درودگری و کابینت سازی سازمان فنی حرفه ای ، دانشجویان و سایر علاقمندان به علوم و فنون چوب و MDF و نیز نرم افزارهای آموزشی و کاربردی آنها میباشد . این وبلاگ با هدف معرفی تازه های تکنولوژی این صنعت به صنعتگران هموطن و ارئه قیمتها ، روشها، دستگاهها و معرفی متریال متنوع این رشته به عموم علاقمندان ساخته شده و در صورتی که مطالب آنرا مفید یافتید لطفا به سایر دوستان معرفی نمایید . به امید افزایش کاربران و نویسندگان علاقمند و هم افزایی علمی در راستای نشر علوم و فنون . از تمام خوانندگان کمال تشکر را دارم . با احترام : مسعود کمالیفرد. tag:http://carpenter.mihanblog.com 2017-09-21T18:35:06+01:00 mihanblog.com دوره های آموزشی دانشگاه علمی کاربردی -واحد طراحی و تولید مبلمان و دکوراسیون -خیابان فاطمی تهران 2017-06-20T02:15:04+01:00 2017-06-20T02:15:04+01:00 tag:http://carpenter.mihanblog.com/post/191 مسعود کمالی فرد سلامدوستان عزیز توجه شما رو به پوستر زیر جلب میکنم . برای دوره های زیر که در مرکز معتبر دانشگاه علمی کاربردی تشکیل میشه ، با هزینه مناسب و با کیفیت خوب میتونید از این کلاسها استفاده کنید. برای ثبت نام زودتر اقدام کنید. ضمنا این دانشگاه در مقطع فوق دیپلم در رشته مبلمان صفحه ای ( طراحی و تولید کابینت و مبلمان اداری و سایر مصنوعات صفحه ای ) در ترم جدید ( نیمسال اول 96-97 ) پذیرش دانشجو داره . کسانی که دیپلم هنرستان دارند و سایر علاقمندان بدون کنکور میتونن ثبت نام کنند. شهر سلام
دوستان عزیز توجه شما رو به پوستر زیر جلب میکنم . 
برای دوره های زیر که در مرکز معتبر دانشگاه علمی کاربردی تشکیل میشه ، با هزینه مناسب و با کیفیت خوب میتونید از این کلاسها استفاده کنید. 
برای ثبت نام زودتر اقدام کنید. 
ضمنا این دانشگاه در مقطع فوق دیپلم در رشته مبلمان صفحه ای ( طراحی و تولید کابینت و مبلمان اداری و سایر مصنوعات صفحه ای ) در ترم جدید ( نیمسال اول 96-97 ) پذیرش دانشجو داره . کسانی که دیپلم هنرستان دارند و سایر علاقمندان بدون کنکور میتونن ثبت نام کنند. 
شهریه هر ترم حدودا 800 تا 900 تومن میشه که با توجه به کارگاه مجهز و امکاناتی که داره و بازدیدهای خیلی خوبی که داره ، فکر میکنم محل خوبی برای ادامه تحصیل ، کسب تجربه ، آشنایی با بازار کار ، و کاریابی باشه . 
این دانشگاه بایکی از دانشگاههای ایتالیا قرارداد همکاری و پذیرش متقابل دانشجو داره و این امکان خوبی برای دوستانی هست که علاقمند ادامه تحصیل حضوری یا مجازی در یک دانشگاه معتبر ایتالیایی باشند. آرزوی موفقیت برای همه عزیزان .


]]>
کارگاه نجاری ، قیمت گذاری کمد دیواری . 2016-06-25T14:07:54+01:00 2016-06-25T14:07:54+01:00 tag:http://carpenter.mihanblog.com/post/187 مسعود کمالی فرد سلام .کمد دیواری یکی از کارهایی است که در اکثر آپارتمانها اجرا میشود و با توجه به وسعت اندک آپارتمان ، طراحی و دوراندیشی و کاربرد ویژه آن ، بسیار حائز اهمیت است .کمدها به طور کلی دو دسته هستند :1- کمدگنجه ( کمد دیواری با چارچوب ) 2- کمد کابین دار( کمد باکس دار) به طور معمول ، کمد گنجه از لحاظ قیمت ارزانتر است . چون بدنه ندارد ، سقف و کف و دیوارهای سمت چپ و راست ندارد. اما کمد کابین دار بدلیل استفاده از مواد اولیه بیشتر طبعا گرانتر است .قیمت گذاری کمد گنجه : 1- محاسبه مساحت چا سلام .
کمد دیواری یکی از کارهایی است که در اکثر آپارتمانها اجرا میشود و با توجه به وسعت اندک آپارتمان ، طراحی و دوراندیشی و کاربرد ویژه آن ، بسیار حائز اهمیت است .
کمدها به طور کلی دو دسته هستند :
1- کمدگنجه ( کمد دیواری با چارچوب ) 
2- کمد کابین دار( کمد باکس دار) 
به طور معمول ، کمد گنجه از لحاظ قیمت ارزانتر است . چون بدنه ندارد ، سقف و کف و دیوارهای سمت چپ و راست ندارد. 
اما کمد کابین دار بدلیل استفاده از مواد اولیه بیشتر طبعا گرانتر است .
قیمت گذاری کمد گنجه : 
1- محاسبه مساحت چارچوب : ارتفاع کمد ضربدر طول کمد ضربدر قیمت واحد . 
2- محاسبه طبقات عمودی و افقی : طول ضربدر عرض هر قطعه و در نهایت جمع مساحت طبقات ضربدر قیمت واحد
 طبقه بندی .
3- در صورت وجود کشو ، محاسبه قیمت کشوها . در این مورد ، میتوان مواد اولیه کشوها را محاسبه و قیمت آن را دو برابر نمود .
به طور معمول قیمت هر متر مربع کمد گنجه بین 150 تا 200 تومان است که با چارچوب پروفیل mdf5*5 و یا چوب روسی 5*5 و درب mdf ملامینه و نوار pvc اجرا میشود .
طبقه بندی به سه صورت است . 
mdf 16 میل ، هر متر مربع 45000 تومان . نئوپان ملامینه ، هر متر مربع 35000 تومان . نئوپان ساده ، هر متر مربع 25000 تومان .
قیمت کشو ( بدون قطعات جعبه دراور ، چون جزو طبقه بندی محاسبه میشوند) با ابعاد 60*20*80 با mdf هر عدد 50000 تومان است .
البته قیمتهایی که اعلام شده برای مناطق مختلف کشور و نیز برای کارهای پرتیراژ میتواند متفاوت باشد . 
قیمت گذاری کمد کابین دار :
در این مدل کمد ، کشو در حد متعارف ، جزو لاینفک کمد محسوب میشود . پس قیمت جداگانه برای کشوها در نظر نمیگیریم .
عمق متوسط کمد کابین دار از 45 تا 60 سانتیمتر است .
بدنه کمد کابین دار میتواند نئوپان ملامینه و یا mdf باشد که باعث اختلاف قیمت هر متر 50000 تومان گرانتر میشود .
معمولا درب کمد باکس درا را از mdf ملامینه انتخاب میکنیم که بصورت لولا گازر و یا ریل است .
برای محاسبه قیمت کمد باکس دار ، طول را ضربدر ارتفاع میکنیم و مساحت را در عدد واحد قیمت ضرب میکنیم .
قیمت هر متر کمد باکس دار با عمق تا 45 و بدنه نئوپان ملامینه : 300000 تومان تا 350000 تومان است . و همانگونه که عرض کردم برای بدنه mdf 50000 تومان گرانتر است .
به ازای هر 15 سانت عمق بیشتر نیز هر متر 40 تا 50000 تومان گرانتر است .
پس کمد کابین دار بدنه نئوپان ملامینه با عمق 60 هر متر مربع 350000 تا 400000 تومان است .
معمولا یراق آلات بدلیل تنوع بالا و قیمتهای بسیار متفاوت ، بعهده خریدار است . مگر این که در ابتدا توافقی صورت پذیرد .
امیدوارم این مطلب برای دوستان سودمند باشد .
در پناه خداوند .


]]>
سایت ما راه اندازی شد.www.3DKitchen.ir 2016-05-11T15:22:46+01:00 2016-05-11T15:22:46+01:00 tag:http://carpenter.mihanblog.com/post/182 مسعود کمالی فرد سلام .ابتدا از بذل توجه دوستان و بازدیدکنندگان این وبلاگ ، نهایت تشکر و سپاس را دارم .پیامهای سرشار از مهر و محبت شما خوبان ، من را در ادامه این راه پر فراز و نشیب بیش از پیش تشویق میکند .برای ارائه مطالب بیشتر و آموزشهای پر بارتر ،و نیز امکان عرضه آنلاین محصولات شرکت ( آرمان طرح زاگرس ) سایت www.3DKitchen.ir را بارگزاری و آماده بازدید نموده ایم .دوستان گرامی لطفا برای رشد و ارتقای کمی و کیفی سایت ، ما را یاری نمایید و نظرات و پیشنهادات سازنده خود را به ما منتقل کنید . info@3dkitchen.ir سلام .
ابتدا از بذل توجه دوستان و بازدیدکنندگان این وبلاگ ، نهایت تشکر و سپاس را دارم .
پیامهای سرشار از مهر و محبت شما خوبان ، من را در ادامه این راه پر فراز و نشیب بیش از پیش تشویق میکند .
برای ارائه مطالب بیشتر و آموزشهای پر بارتر ،و نیز امکان عرضه آنلاین محصولات شرکت ( آرمان طرح زاگرس ) سایت www.3DKitchen.ir را بارگزاری و آماده بازدید نموده ایم .
دوستان گرامی لطفا برای رشد و ارتقای کمی و کیفی سایت ، ما را یاری نمایید و نظرات و پیشنهادات سازنده خود را به ما منتقل کنید . 
info@3dkitchen.ir

]]>
دانستنیهای طراح کابینت . قسمت دوم 2016-01-28T14:15:40+01:00 2016-01-28T14:15:40+01:00 tag:http://carpenter.mihanblog.com/post/180 مسعود کمالی فرد ادامه مطلب :ابعاد کابینت ها:-کابینت زمینی، عمق کابینت زمینی 55 سانتیمتر است . ارتفاع آن از زمین تا روی صفحه 90 سانتیمتر است .طول آن بنا بر موقعیت و کاربرد از 20سانتیمتر تا 120 سانتیمتر متغییر است . البته برای موارد خاص کابینت زمینی دچار تغییراتی میشود که مانند گوشه و کنج دیوار یا زوایای خاص نیاز به کابینت کنج و یا کرنر داریم . اجزای کابینت زمینی: کابینت زمینی شامل کف-طبقه -پایه ها-قیدها- پشت بند و درب میباشد .معولا بنا بر استاندارد ، کف کابینت در زیر پایه ها قرار میگیرد تا بیشترین فشار وزن را تح ادامه مطلب :
ابعاد کابینت ها:
-کابینت زمینی، عمق کابینت زمینی 55 سانتیمتر است . ارتفاع آن از زمین تا روی صفحه 90 سانتیمتر است .طول آن بنا بر موقعیت و کاربرد از 20سانتیمتر تا 120 سانتیمتر متغییر است . البته برای موارد خاص کابینت زمینی دچار تغییراتی میشود که مانند گوشه و کنج دیوار یا زوایای خاص نیاز به کابینت کنج و یا کرنر داریم .
اجزای کابینت زمینی: کابینت زمینی شامل کف-طبقه -پایه ها-قیدها- پشت بند و درب میباشد .
معولا بنا بر استاندارد ، کف کابینت در زیر پایه ها قرار میگیرد تا بیشترین فشار وزن را تحمل کند .
پشت بند : شامل قطعه ام دی اف سه میل و همرنگ بدنه است که به دو صورت شیاری یا منگنه ای نصب میشود . البته روش شیاری به همراه استفاده از چسب چوب بسیار بهتر از منگنه است .
درب کابینت زمینی  : درب باید از ارتفاع بین 5 تا 10 میل از کابینت کوچکتر باشد . از عرض نیز 3 میلیمتر بادخور را در نظر میگیریم .
این مقدار بادخور را برای هر درب باید محاسبه نمود .
هنگام نصب درب زمینی ، دقت کنیم تا زیر درب با زیر کابینت همتراز باشد . این کار باعث میشود مبنایی برای رگلاژ و تنظیم کل دربها داشته باشیم .
قیدها : برای صرفه جویی و سبک شدن کار بجای یک صفحه کامل برای روی کابینت زمینی، از دو قطعه ام دی اف برای اتصال دو بدنه به هم استفاده میکنیم . عرض این قیدها معمولا 8 تا 10 سانتیمتر است و طول آنها برابر تودهنه کابینت زمینی است و اگر پشت بند شیاری باشد باید قید عقب را در ابتدای شیار نصب کنیم تا مانع ورود پشت بند به شیار نشود .
ادامه مطلب در روزهای آینده .


]]>
دانستنیهای طراح کابینت . قسمت اول 2016-01-23T02:32:16+01:00 2016-01-23T02:32:16+01:00 tag:http://carpenter.mihanblog.com/post/179 مسعود کمالی فرد سلام اطلاعات ویژه برای طراح کابینت جهت طراحی بهتر و منطبق بر مقدورات بازار در این مقاله به اختصار شرح داده میشود .1- تعریف کابینت :کابینت (آشپزخانه) به مجموعه جعبه ها و قطعاتی گفته میشود که برای تقسیم و جاگذاری وسایل موجود در آشپزخانه و نیز سهولت دسترسی و استفاده بهینه از آنها ، طبق ابعاد موجود در محیط آشپزخانه ، با متریال مختلف مانند فلز ، چوب ، mdf ، آلومینیوم و غیره ساخته شده و در محل آشپزخانه نصب میشود .2- اجزاء کابینت :کابینت عموما شامل اجزای ذیل است :- کابینت زمینی ؛ که بوسیله پایه ها سلام
اطلاعات ویژه برای طراح کابینت جهت طراحی بهتر و منطبق بر مقدورات بازار در این مقاله به اختصار شرح داده میشود .
1- تعریف کابینت :

کابینت (آشپزخانه) به مجموعه جعبه ها و قطعاتی گفته میشود که برای تقسیم و جاگذاری وسایل موجود در آشپزخانه و نیز سهولت دسترسی و استفاده بهینه از آنها ، طبق ابعاد موجود در محیط آشپزخانه ، با متریال مختلف مانند فلز ، چوب ، mdf ، آلومینیوم و غیره ساخته شده و در محل آشپزخانه نصب میشود .
2- اجزاء کابینت :
کابینت عموما شامل اجزای ذیل است :
- کابینت زمینی ؛ که بوسیله پایه ها روی زمین قرار میگیرد و یا بدون پایه بر روی دیوار نصب میگردد .( اخیرا این مدل مرسوم است )
- کابینت هوایی ؛ که با فاصله استاندارد و یا غیر استاندارد از زمین ، بر روی دیوار آشپزخانه نصب میشود .
- کابینت ایستاده یا کمدی ؛ که از نظر قرار گیری روی زمین مانند کابینت زمینی است . از نظر ارتفاع ، هم ارتفاع با کابینت هوایی و به محاذات سقف کابینت هوایی قرار میگیرد .
- صفحه کابینت ؛ صفحه ای ضخیم ( 32/48/64) میلیمتری به عرض معمولا60 سانتیمتر و به طول مورد نیاز ، روکش مقاوم در برابر حرارت و ضربه و خط و خش که بر روی کابینت زمینی قرار میگیرد و به آن از زیر پیچ میشود .
- تاج ؛ قطعه پروفیل تزئینی است که بر روی سقف کابینت قرار میگیرد و به صورت پروفیل با طول 280 و یا 360 سانتیمتر عرضه میشود .
- زیر چراغی یا باند نور ؛ قطعه پروفیل تزئینی است که در زیر کابینت هوایی نصب شده و باعث زیبایی کار و پنهان شدن منبع نور میشود .
- پاخور یا پاسنگی ؛ قطعه MDF تزئینی است که در زیر کابینت زمینی نصب شده و باعث پنهان شدن پایه های کابینت زمینی میشود . پاخور میتواند ثابت باشد و یا بصورت متحرک نصب شود .
ادامه مطلب را فردا مطالعه نمایید .
]]>
روش آنالیز کابینت 2015-12-29T14:28:38+01:00 2015-12-29T14:28:38+01:00 tag:http://carpenter.mihanblog.com/post/47 مسعود کمالی فرد با سلام .  در این پست در مورد نحوه آنالیز قطعات سازنده کابینت توضیح میدهم . کابینت mdfاز قطعات مختلفی تشکیل میشود که متناسب با ابعاد آن متغیر است . همانطور که ابعاد کابینت زمینی با کابینت هوایی متفاوت است ، و یا کابینت ایستاده با کابینت اپن فرق دارد ، طبعا ابعاد قطعات آنها نیز متفاوت هستند . پس برای آنالیز هر باکس کابینت باید ابتدا ابعاد ( طول - عرض - ارتفاع) آنرا داشته باشیم سپس موقعیت مکانی آن را از لحاظ زمینی - اپن - هوایی - ایستاده و غیره را داشته باشیم . ابتدا از کابینت زمی
با سلام . 
در این پست در مورد نحوه آنالیز قطعات سازنده کابینت توضیح میدهم .
کابینت mdfاز قطعات مختلفی تشکیل میشود که متناسب با ابعاد آن متغیر است . همانطور که ابعاد کابینت زمینی با کابینت هوایی متفاوت است ، و یا کابینت ایستاده با کابینت اپن فرق دارد ، طبعا ابعاد قطعات آنها نیز متفاوت هستند . پس برای آنالیز هر باکس کابینت باید ابتدا ابعاد ( طول - عرض - ارتفاع) آنرا داشته باشیم سپس موقعیت مکانی آن را از لحاظ زمینی - اپن - هوایی - ایستاده و غیره را داشته باشیم .
ابتدا از کابینت زمینی شروع کنیم : معمولا کابینت زمینی دارای 55 سانتیمتر عمق و 72 سانتیمتر ارتفاع و 15 سانتیمتر پایه است . کف کابینت بصورت کامل زیر کابینت قرار میگیرد تا فشار وزن صفحه کابینت و طبقه و پایه طرفین و وسایل موجود در کابینت یا روی آنرا تحمل کند . گاهی بدلیل ناآگاهی ، کف کابینت زمینی را داخل کابینت قرار میدهند که مشکلاتی ایجاد میکند . با این توضیح کابینت زمینی 50 را آنالیز میکنیم :
کف : 55*50       1 عدد
پایه ها 55*70/4       2عدد 
طبقه 53*46/8        1 عدد
روبند ها 10*46/8      2 عدد
پشت بند سه میل 71/2*48.4     1 عدد
درب کابینت 71*49/7        1 عدد
همانگونه که متوجه شدید برای نصب سه میل پشت بند باید شیار به عمق 8 میل در پایه ها و کف  ایجاد کنیم . اگر هنگام نصب در شیار ها چسب چوب بریزید استحکام فوق العاده میشود . شیار ایجاد شده باید 16 میل از لبه پشت فاصله داشته باشد تا جای نصب روبند عقب ایجاد شود .
ضمنا عمق طبقه سلیقه ای است . میتواند بجای 53 سانت ، 48 سانت هم باشد .
باد خور درب از عرض 3 میلیمتر است و از ارتفاع برای کابینت زمینی 1 سانت است .
 کابینت زمینی دو درب نیز به همین روش آنالیز میشود فقط برای درب ها عرض را به 2 تقسیم و از هر کدام 3 میل از عرض کسر میکنیم . ارتفاع هم همان 71 است .
کابینت دراور از نظر ابعاد باکس مشابه زمینی معمولی است و فقط درب آن متفاوت است . اگر دراور 3 کشو مساوی داریم بایداز  ارتفاع 71 مقدار دو بادخور یعنی 6 میل کسر ( بادخور بین سه درب کشو ) و به 3 تقسیم کنیم . که میشود23/4سانتیمتر . اگر بخواهیم کشو ها را به بهترین نحو تقسیم کنیم میتوانیم ارتفاع کل 71 را منهای 9 میل و تقسیم بر 5 کرده و یک کشو را دو برابر بقیه بگیریم . یعنی یک کشو بزرگ و سه کشو کوچک . با این حساب درب بزرگ میشود : 28 سانتیمتر و درب های کوچک میشوند 14 سانتیمتر .
حال به آنالیز بدنه کشوهای دراور 60 سانتی 4 کشو ( یک بزرگ و سه کوچک ) میپردازیم : ابتدا عمق کشوها را نسبت به درب 2 سانت کمتر میگیریم . سپس با توجه به عمق مفید کابینت زمینی که 53 سانتیمتر است ، طول  کشو ها را 50 میگیریم . میتوانیم تا 52/5 هم بگیریم اما من 50 را توصیه میکنم . پس بدنه جانبی کشوها یعنی قطعه ریل خور ما میشود : 12*50 به تعداد 6 قطعه برای 3 کشو کوچک - 24*50  دو عدد برای کشو بزرگ  .
اکنون نوبت عرض کشو است . برای ریل ساچمه سه تکه و ریل سفید یک قاعده کلی : عرض دراور منهای 9 . بله از این راحتتر نمیشود . پس برای دراور 60 سانت ما ، 12*51 شش عدد و 24*51 دو عدد لازم داریم . این قطعات داخل قطعه طولی ( ریل خور ) قرار میگیرند .
حال ببینیم کف کشو چگونه است ؟ پیشنهاد من به دوستان ، ایجاد شیار به فاصله 16 میل و عمق 8 میل در 4 قطعه هر کشو است . با این حساب برای کشوی مفروض ما از طول و عرض 16 میل کسر میشود . سوال اینجاست که کشوی ما پس از مونتاژ چه اندازه ای است 54.2 = 3/2+51 پس عرض کشو 54/2 و طول آن 50 است که برای محاسبه کف کشو از هر طرف 16 میل کسر میکنیم : نتیجه اینکه کف کشوها 52/6*48/4 سانتیمتر است و تعداد 4 عدد مساوی .
حال بپردازیم به کابینت هوایی . برای ساخت کابینت هوایی در ایران عمق 30 سانت مرسوم است ولی در ترکیه و نیز در عراق 35 است . پایه های کابینت هوایی از جلو و زیر نوار میشوند چون زیر پایه ها مشهود است .  ارتفاع معمولی هوایی 70 است که با توجه به نیاز مشتری و یا دیزاین خاص آن محیط میتواند 80 و یا 90 هم باشد که طبعا 2 ظبقه خواهد بود . با این توضیحات میپرذازیم به آنالیز کابینت هوایی عرض 60 ارتفاع 90 و عمق 30 سانتیمتر :
پایه ها 30*90 دو عدد
کف 30*56/8 یک عدد
طبقه ها و سقف 28*56/8 سه عدد میتوان طبقه ها را 24 نیز محاسبه کرد که سلیقه ای است .
فیتینگ 10*56.8 دو عدد برای نصب روی دیوار
درب 59.7*89/5  برای درب هوایی از ارتفاع 5 میلیمتر بادخور در نظر میگیریم .
پشت بند سه میل 58/4*89/2 از عرض 16 میل و از ارتفاع 8 میل جهت شیار کسر میشود .
کابینت دو درب هوایی نیز فقط در مورد محاسبه دربها فرق دارد . عرض منهای 6 میل تقسیم بر 2 .
امیدوارم با این روش بتوانید سریع به آنالیز کابینتها بپردازید . بدرود  ( تقدیم به آقای فرهاد درویشی عزیز )
]]>
نصب ریل ساچمه ای . 2015-12-29T14:27:09+01:00 2015-12-29T14:27:09+01:00 tag:http://carpenter.mihanblog.com/post/158 مسعود کمالی فرد سلام .یکی از خوانندگان خوب این وبلاگ در مورد نصب ریل و تنظیمات آن سوالی داشتند که در حد بضاعت در این صفحه به آن میپردازیم.دراور 4 کشو با ارتفاع کل 72 و عمق 55 و عرض 80 را در نظر میگیریم .این دراور شامل بدنه دراور و نیز 4 عدد کشو و 4 عدد درب کشو خواهد بود .ابتدا درب ها را محاسبه کنیم : 72 منهای 3 بادخور سه میل =9 میل هر درب 177 مبل میشود .برای هر کشو با چنین ابعاد درب ، بهترین عمق 14 است .همانگونه که قبلا در مورد اندازه های کشو نوشته بودم برای دراور مذکور ، قطعات کشو بدین ترتی سلام .
یکی از خوانندگان خوب این وبلاگ در مورد نصب ریل و تنظیمات آن سوالی داشتند که در حد بضاعت در این صفحه به آن میپردازیم.
دراور 4 کشو با ارتفاع کل 72 و عمق 55 و عرض 80 را در نظر میگیریم .
این دراور شامل بدنه دراور و نیز 4 عدد کشو و 4 عدد درب کشو خواهد بود .
ابتدا درب ها را محاسبه کنیم : 72 منهای 3 بادخور سه میل =9 میل 
هر درب 177 مبل میشود .
برای هر کشو با چنین ابعاد درب ، بهترین عمق 14 است .
همانگونه که قبلا در مورد اندازه های کشو نوشته بودم برای دراور مذکور ، قطعات کشو 
بدین ترتیب است : عقب و جلو کشو = عرض دراور منهای 9 سانت . پس میشود 80 منهای 9=71 سانت 
بدنه های جانبی کشو 50 تا 53 سانت . چون احتمالا پشت بند دراور داخل شیار قرار گرفته است و 2 سانت از 
عمق دراور کسر میشود .
حال میرویم سراغ نصب ریل : تمام ریلها پایین کشو قرار میگیرند تا مبنای دقیقی برای نصب ریل داشته باشیم .
نصب ریل روی بدنه دراور بدین شکل است : ریل اولین کشو از بالا با قرار دادن یک شابلون به ارتفاع 52.5 سانتیمتر 
نصب میشود . شابلون کمک میکند بدون نیاز به کمکی بتوانید ریل بدنه را نصب کنید .
ریل بعدی با شابلون 34.5 سانتیمتر نصب خواهد شد .
ریل سوم با شابلون 16.5 میل نصب میشود .
ریل چهارم با 4 میل فاصله از کف نصب میشود 
البته این روش برای تولید دراور و یا ساخت دراور کابینت بسیار راحت و کاربردی است .
اما راه دوم برای نصب ریل روی بدنه دراور : 
دراور را به پشت بخوابانید .
دربهای کشو را از پایین به بالا با میزان کردن اولین درب با لبه پایین و حفظ فاصله 3 میل بین آنها بچینید 
خطی زیر درب کشوهای دوم و سوم و چهارم بکشید .
ریل ها را بالای خط ها با 4 میل فاصله نصب کنید . البته باز هم برای نصب آنها به شابلون نیاز دارید .
شابلون میتواند قطعه mdf به عرض حدود 25 تا 30 سانت باشد .
امیدوارم توانسته باشم موضوع را برسانم . 
موفق باشید . 
 

]]>
قرارداد ساخت کابینت 2015-12-29T13:24:37+01:00 2015-12-29T13:24:37+01:00 tag:http://carpenter.mihanblog.com/post/86 مسعود کمالی فرد با سلام معمولا جهت ساخت کابینت پس از طی مرحله طراحی و تعیین متریال آن ، نوبت به عقد قرارداد میرسد .این مرحله تضمین کننده حقوق مشتری و مجری میباشد . اگر جزئیات بسیاری که در ساخت و پرداخت کابینت مهم است در قرارداد لحاظ نشود چه بسا دو طرف احساس کنند مغبون شده اند .به اختصار موارد مهمی که بنظر میرسد بازگو میکنم .1- عنوان قرارداد : چون ساخت کابینت در واقع انجام دادن کار مشخص و معینی است با متریال و نقشه مشخص ، و در واقع هیچ چیزی که مخفی و یا ناشناخته باشد در آن وجود ندارد ، پس، قرارداد انجام ک با سلام 
معمولا جهت ساخت کابینت پس از طی مرحله طراحی و تعیین متریال آن ، نوبت به عقد قرارداد میرسد .
این مرحله تضمین کننده حقوق مشتری و مجری میباشد . اگر جزئیات بسیاری که در ساخت و پرداخت کابینت مهم است در قرارداد لحاظ نشود چه بسا دو طرف احساس کنند مغبون شده اند .
به اختصار موارد مهمی که بنظر میرسد بازگو میکنم .
1- عنوان قرارداد : چون ساخت کابینت در واقع انجام دادن کار مشخص و معینی است با متریال و نقشه مشخص ، و در واقع هیچ چیزی که مخفی و یا ناشناخته باشد در آن وجود ندارد ، پس، قرارداد انجام کار معین ؛ بهترین عنوان است که متضمن جنبه های حقوقی قضیه نیز میباشد .
2-سفارش دهنده : کسی که سفارش ساخت کابینت را به کابینت ساز میدهد باید مشخصات دقیق شامل نام و فامیل و محل تولد و کد ملی و تلفن و آدرس محل سکونت و محل کار ایشان بعنوان سفارش دهنده در ابتدای قرارداد قید شود .
3- مجری : شخصی که مسئولیت ساخت و پرداخت کابینت را بعهده میگیرد خواه استادکار باشد خواه مدیر شرکت ، بعنوان مجری باید مشخصات دقیق خود را همانند سفارش دهنده در بند دوم قرارداد قید نماید . 
4- مورد قرارداد : در این بند باید مشخصات دقیق سفارش شامل متراژ حدودی  یا دقیق ، متریال نختلف شامل نوع بدنه و درب و صفحه و تاج زیرچراغی پاخور و حتی الامکان نام شرکت سازنده متریال مثلا های گلس AGT و غیره ذکر شود . این مورد باید با دقت و بر اساس محتویات نقشه که به تایید مشتری رسیده است تکمیل گردد .
5- قیمت قرارداد : در این مورد باید علاوه بر ذکر قیمت واحد مثلا هر متر کابینت A ریال ، قیمت کل نیز بر اساس متراژ حدودی و یا متراژ دقیق نوشته شود .
6- شرایط پرداخت وجه قرارداد : در صورت هرگونه توافق اعم از نقدی ، نقد و اقساط و یا پیش پرداخت و تسویه حساب ، بصورت واضح با ذکر شماره و تاریخ چکهای دریافتی و حتی نحوه رسید دریافت وجه توسط مجری در این بند ذکر گردد .
7- مدت قرارداد : تاریخ شروع قرارداد یا نحوه شروع قرارداد مثلا به محض دریافت پیش پرداخت ؛ و نیز تاریخ تحویل سفارش بعنوان پایان قرارداد همچنین ذکر موارد احتمالی مثلا در صورت عدم دسترسی به متریال خاص و یا پیشامدهای طبیعی و یا اجتماعی مانند شورش و غیره که از توان مجری خارج است باید به صراحت قید گردیده و زمان یا فرجه اضافی برای مجری در نظر گزفته شود .
8- جریمه عدم تحویل و عدم پرداخت بموقع : در این بند ، متناسب با مبلغ قرارداد مبلغی بصورت روزانه برای جریمه دیرکرد تحویل سفارش برای مجری درنظر گرفته میشود ، متعاقبا همین مبلغ برای دیرکرد تسویه مشتری باید منظور گردد . 
9- نحوه تهیه یراق آلات و اینکه بعده چه کسی باشد و حتی تعداد و حدود قیمت آن ( که البته اگر در یک لیست مجزا و بصورت متمم قرارداد باشد بهتر است ) علی الخصوص تهیه شیشه که علاوه بر هزینه ، بعنوان یک متریال خطرناک که نیاز به تخصص در حمل و نقل و نصب دارد در این بند به صراحت قید شود .
10- دستگاه نظارت : در این بند میتوان یک شخص ثالث یا یک کارشناس مورد توافق دو طرف و یا نماینده اتحادیه مربوطه را بعنوان دستگاه نظارت معرفی و نظر ایشان در مورد عیوب احتمالی و یا پایان کار نافذ میباشد .
12- در صورتی که دستگاه نظارت نباشد میتوان از مرجع حل اختلاف برای مئوارد احتمالی نام برد مانند اتحادیه مربوطه و یا یک همکار و حتی چند نفر که مورد وثوق طرفین باشند . این مسئله در زمان بروز مشکل احتمالی از نظر کمی یا کیفی نمود بیشتری پیدا میکند .
13- شهود قرارداد : در صورت امکان دو یا سه نفر را بعنوان شهود در قرارداد نام ببرید با ذکر شغل و آدرس .
اکنون میتوانید باخیال راحت از اینکه حقوقی که برای خود یا دیگری در نظر گرفته اید پامال نمیشود به کارتان برسید . 
موفق باشید .
]]>
صفحه آپارات مسعود کمالیفرد 2015-12-26T09:18:44+01:00 2015-12-26T09:18:44+01:00 tag:http://carpenter.mihanblog.com/post/176 مسعود کمالی فرد http://www.aparat.com/carpenter http://www.aparat.com/carpenter ]]> آموزش نرم افزار اپتیمایزر کاتلیست پلاس Cutlist Plus 2009 (سلطان اپتیمایزر ) 2015-11-20T03:56:12+01:00 2015-11-20T03:56:12+01:00 tag:http://carpenter.mihanblog.com/post/174 مسعود کمالی فرد سلام روز به روز به علاقمندان سلطان اپتیمایزر ،Cutlist Plus افزوده میشود .تنظیمات بسیار و امکانات متعدد آن باعث میشود کاربران دچار سردرگمی شوند و نتوانند از آن استفاده بهینه نمایند .فایل pdf آموزشی برای این برنامه تهیه شده بود که برای علاقمندان ارسال میگردد .دوستانی که نیاز به این آموزش دارند میتوانند به ایمیل admin@kdsoft.ir درخواست خود را ارسال نمایند .لازم به ذکر است که این آموزش برای نسخه 2009 تهیه شده و در حال حاضر نسخه 2011 توسط  همکاران من در حال توزیع است . به محض آماده شدن آموزش نسخ سلام
روز به روز به علاقمندان سلطان اپتیمایزر ،Cutlist Plus افزوده میشود .
تنظیمات بسیار و امکانات متعدد آن باعث میشود کاربران دچار سردرگمی شوند و نتوانند از آن استفاده بهینه نمایند .
فایل pdf آموزشی برای این برنامه تهیه شده بود که برای علاقمندان ارسال میگردد .
دوستانی که نیاز به این آموزش دارند میتوانند به ایمیل admin@kdsoft.ir درخواست خود را ارسال نمایند .
لازم به ذکر است که این آموزش برای نسخه 2009 تهیه شده و در حال حاضر نسخه 2011 توسط  همکاران من در حال توزیع است . به محض آماده شدن آموزش نسخه جدید ، از طریق همین وبلاگ ، به اطلاع دوستان خواهد رسید .
برای خرید نرم افزار سلطان اپتیمایزر Cutlist Plus 2011  با شماره 09385834003 تماس بگیرید .
]]>
فروش نرم افزار اپتیمایزر قدرتمند کات لیست پلاس .Cutlist plus 2015-11-01T12:57:38+01:00 2015-11-01T12:57:38+01:00 tag:http://carpenter.mihanblog.com/post/170 مسعود کمالی فرد سلام .پس از مدت طولانی که برای آماده شدن نرم افزار اپتیمایزر قدرتمند cutlist plus منتظر بودیم ، خوشبختانه این نرم افزار با ورژن 2011 و نسخه فول Platinum و قابلیت جوینت شدن با نرم افزار طراحی سه بعدی کابینت KitchenDraw با قیمت 45000 تومان برای استفاده عموم و نیز کاربران نرم افزار KitchenDraw 5 new  و 6.5 که دارای کاتالوگ ایران است ، میباشد .این نرم افزار که در مطالب پیشین در مورد عملکرد و کارایی آن به تفصیل صحبت کرده ایم تحولی اساسی در اتوماسیون سیستم طراحی و تولید کابینت سلام .
پس از مدت طولانی که برای آماده شدن نرم افزار اپتیمایزر قدرتمند
 cutlist plus منتظر بودیم ، خوشبختانه این نرم افزار با ورژن 2011 و
 نسخه فول Platinum و قابلیت جوینت شدن با
نرم افزار طراحی سه بعدی کابینت KitchenDraw با قیمت 45000 تومان
برای استفاده عموم و نیز کاربران نرم افزار KitchenDraw 5 new  و 6.5 که
دارای کاتالوگ ایران است ، میباشد .
این نرم افزار که در مطالب پیشین در مورد عملکرد و کارایی آن
 به تفصیل صحبت کرده ایم تحولی اساسی در اتوماسیون سیستم
طراحی و تولید کابینت آشپزخانه و مبلمان اداری ایجاد خواهد نمود .
دوستانی که تمایل به تهیه این نرم افزار دارند لطفا با
 شماره 09385834003 تماس و سفارش خود را ثبت نمایند .
 دوستانی که برنامه را تهیه نموده و با کاربرد آن مشکل دارند ،
میتوانند کماکان فایل آموزشی را از این وبلاگ درخواست نمایند تا برایشان ایمیل شود .
بزودی سازمان فنی حرفه ای نسبت به برگزاری دوره های
آموزشی این نرم افزار نیز اقدام مینماید .
منتظر خبرهای خوش باشید .
بدرود .

]]>
نهوه تهیه نرم افزارهای KitchenDraw و Cutlist Plus 2015-09-24T02:15:00+01:00 2015-09-24T02:15:00+01:00 tag:http://carpenter.mihanblog.com/post/169 مسعود کمالی فرد سلام .علاقمندان نرم افزارهای محبوب و جهانی KitchenDraw برای تهیه نسخه نامحدود 5 جدید  ، با مراجعه به سایت www.3dkitchen.ir میتوانند بصورت آنلاین خرید محصول را از سایت انجام داده و محصول خریداری شده را در آدرس قید شده خود دریافت نمایند . ضمنا امکان خرید با پرداخت کارت به کارت ضمن تماس با واحد فروش و پشتیبانی ، جناب آقای آذین باشماره 09385834003 نیز وجود دارد . نرم افزار اپتیمایزر Cutlist Plus نیز در سایت مذکور قابل تهیه میباشد .لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود برای ارتقای سطح
سلام .
علاقمندان نرم افزارهای محبوب و جهانی KitchenDraw برای تهیه نسخه نامحدود 5 جدید  ، با مراجعه به سایت www.3dkitchen.ir میتوانند بصورت آنلاین خرید محصول را از سایت انجام داده و محصول خریداری شده را در آدرس قید شده خود دریافت نمایند .
ضمنا امکان خرید با پرداخت کارت به کارت ضمن تماس با واحد فروش و پشتیبانی ، جناب آقای آذین با
شماره 09385834003 نیز وجود دارد .
نرم افزار اپتیمایزر Cutlist Plus نیز در سایت مذکور قابل تهیه میباشد .

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود برای ارتقای سطح کیفی محصولات ، مطلع نمایید . با سپاس
]]>
کیچن درا 5 جدید . کاربرد آسان و فارسی 2015-08-27T05:23:01+01:00 2015-08-27T05:23:01+01:00 tag:http://carpenter.mihanblog.com/post/166 مسعود کمالی فرد سلام نرم افزار محبوب و جهانی KitchenDraw5 new با ویژگیهای منحصر بفرد و نامحدود و اورجینال ، در دسترس عموم علاقمندان میباشد .3000 رنگ و تکسچر اعم از سنگ و سرامیک ، فرش و موکت و پارکت ، کاغذ دیواری و شیشه و غیره در این نسخه اضافه گردیده .411 رنگ mdf در 4 مدل ساده ، های گلس ، راه عمودی ، راه افقی .115 رنگ سنک کورین سامسونگ با کد مخصوص سامسونگ .کاتالوگ جدید ایران کاملا فارسی با تنوع کابینت های زیاد و قابلیت تولید آبجکتهای اختصاصی برای هر کاربر .اتوران اختصاصی و راهنمای دقیق نصب فارسی . 22000 ساع سلام
نرم افزار محبوب و جهانی KitchenDraw5 new با ویژگیهای منحصر بفرد و نامحدود و اورجینال ، در دسترس عموم علاقمندان میباشد .
3000 رنگ و تکسچر اعم از سنگ و سرامیک ، فرش و موکت و پارکت ، کاغذ دیواری و شیشه و غیره در این نسخه اضافه گردیده .
411 رنگ mdf در 4 مدل ساده ، های گلس ، راه عمودی ، راه افقی .
115 رنگ سنک کورین سامسونگ با کد مخصوص سامسونگ .
کاتالوگ جدید ایران کاملا فارسی با تنوع کابینت های زیاد و قابلیت تولید آبجکتهای اختصاصی برای هر کاربر .
اتوران اختصاصی و راهنمای دقیق نصب فارسی .
22000 ساعت شارژ با دفعات نصب نامحدود .
ارائه لیست برش از هر پروژه با قابلیت اکسپورت به نرم افزار Cutlist Plus  برای تهیه الگوی برش ورقهای هر پروژه .
پشتیبانی همیشگی ، آموزش آنلاین ، تورهای آموزشی استانی ، وتخفیف ویژه برای آموزشگاههای فنی حرفه ای .
قیمت نرم افزار KitchenDraw 5 new با هزینه ارسال برای تمام کشور : 53000 تومان
تماس با واحد فروش و پشتیبانی از طریق شماره :09385834003 سرکار خانم دین محمدی .
لطفا dvd برنامه را در جای امن نگهداری کنید چون 10 سال دیگر نیاز به نصب مجدد دارید !
دوستانی که برنامه را تهیه مینمایند تمایل خود را برای عضویت در گروه تلگرام ما اعلام نمایند .
بزودی تمام اتحادیه های کابینت سازی در سراسر کشور این نرم افزار را به عنوان نسخه مورد قبول اتحادیه ، به اعضای خود پیشنهاد خواهند نمود .
موفق باشید .

]]>
آموزش نرم افزار CutMaster کار و تنظیمات ویژه 2 2015-07-02T04:53:36+01:00 2015-07-02T04:53:36+01:00 tag:http://carpenter.mihanblog.com/post/163 مسعود کمالی فرد سلام . بزودی قسمت دوم از آموزش نرم افزار cut masterرا تقدیم علاقمندان خواهم نمود . از دوستان تقاضا دارم نظرات و سوالات خود را مطرح نمایند تا در این آموزش به آنها پاسخ دهیم . موفق باشید . سلام .
 بزودی قسمت دوم از آموزش نرم افزار cut masterرا تقدیم علاقمندان خواهم نمود . از دوستان تقاضا دارم نظرات و سوالات خود را مطرح نمایند تا در این آموزش به آنها پاسخ دهیم . 
موفق باشید .
]]>
KitchenDRAW 5 NEW 2015-05-12T00:08:54+01:00 2015-05-12T00:08:54+01:00 tag:http://carpenter.mihanblog.com/post/162 مسعود کمالی فرد ]]>